Na nogometnem turnirju na Mallorci zasedli odlično drugo mesto

Nogometna ekipa IPA kluba Štajerska, za katero so skupaj nastopili policisti Policijske uprave Maribor in Ljubljana, se je med 11.  in 15.  majem udeležila tradicionalnega mednarodnega policijskega turnirja v malem nogometu (futsalu), ki je potekalo na Mallorci. Policisti so v močni konkurenci 45 ekip zasedli odlično drugo mesto, kar predstavlja največji uspeh slovenskih policistov na tem turnirju.  Nastopili so v kategoriji nad 35 let (dva igralca sta lahko 5 let mlajša) in v predtekmovalni skupini D premagali ekipe iz Portugalske, Poljske, Italije, Nemčije in Velike Britanije ter remizirali z ekipo Alcorcon iz Š panije.  Tako so v skupini zasedli prvo mesto in si priborili napredovanje v izločilne boje 16 najboljših ekip. V nadaljevanju so v osmini finala z 2:0 premagali ekipo iz Litve, v četrtfinalu z 1:0 ekipo iz Romunije, v polfinalu pa z 2:1 ekipo iz Češke. V finalu so se pomerili s selekcijo srbskih policistov, ki je tekmo dobila z 2:0. Tako so na koncu osvojili drugo mesto. Na omenjenem turnirju je skupaj nastopilo 139 ekip iz 37 držav, ki so tekmovale v štirih različnih kategorijah (moški: člani, +35, +45 in ženske) . mallorca2 Ekipo so zastopali: člana IPA kluba Štajerska Jani Polič (PP VSPK Maribor) in Peter Divjak (PP Podlehnik), ter Alen Fugina (SKP PU Ljubljana), Marko Dobaja (PP Vič) Matej Sironič (GPU UIT) in Damjan Petrun.